Güneş Pansiyon

Güneş Pansiyon


Güneş Pansiyon Genel Bilgiler

Çıralı Köyü Ulupınar Güneş Pansiyon, 1991'den bu yana sizlere hizmet veren pansiyonumuz 15 adet bungalov tipi oda ve 40 kişilik bir alakart restoranttan oluşmuştur. Çıralı'nın doğal yapısına uygun olarak dizayn edilmiş, portakal, limon ağaçlarının arasına serpiştirilmiş temiz ve bakımlı odalarda klima, wc, duş, fön makinesi mevcuttur. Odalarımız çift kişilik olup gerektiğinde çocuk yatağı kurulabilecek genişliktedir.

Bir odamız 4 kişilik bir ailenin konaklayabileceği şekilde tasarlanmıştır. 1991'den bu yana sizlere hizmet veren pansiyonumuz 15 adet bungalov tipi oda ve 40 kişilik bir alakart restoranttan oluşmuştur. Çıralı'nın doğal yapısına uygun olarak dizayn edilmiş, portakal, limon ağaçlarının arasına serpiştirilmiş temiz ve bakımlı odalarda klima, wc, duş, fön makinesi mevcuttur. Odalarımız çift kişilik olup gerektiğinde çocuk yatağı kurulabilecek genişliktedir. Bir odamız 4 kişilik bir ailenin konaklayabileceği şekilde tasarlanmıştır.

Yeme İçme

Pansiyonumuzda isteğinize bağlı akşam yemeği hizmeti de verilmektedir. Çıralı’nın ve civar köylerin topraklarında yetişen taze sebzelerden yapılmış ev yemekleri, ev yapımı reçeller, taze portakal, nar, limon suyu, köy peynirleri, köy yumurtası, zeytinler, köylerden toplanmış bitki çayları sizlere doğal beslenmenin doyumsuz lezzetini tattıracaktır.

Sabah kahvaltısı veya akşam yemeğinizi açık veya kapalı restorantımızda, dilerseniz ağaçların gölgesinde kurulmuş otantik tahta köşklerde yiyebilirsiniz.

Aktivite

Olympos antik şehir

Çıralı kumsalından yürüyerek 15 dk'da gidebileceğiniz antik şehir, Helenistik dönemde Likyalılar tarafından kurulmuştur. Bir süre korsanların eğemenliğinde kalan şehir roma komutanı Isouricus tarafından kurtarılmış ve bu dönemde zengin bir liman şehrine dönüşmüştür. Antik şehirden günümüze kalan başlıca kalıntılar, tiyatro, antik mezar, köprü, hamam, tapınak, agora ve akrapol'dür. Antik şehri dolaşırken yer yer rastlayacağınız buz gibi kaynak sularından içmeyi de unutmamanızı hatırlatırız.

Yanartaş (Chimera)

Güneş Pansiyon'dan yürüyerek 1 saat olan Yanartaş belki de Dünya üzerinde başka bir yerde eşinde rastlayamayacağınız bir doğa harikasıdır. Yer altında sıkışmış doğalgazın, yarkabuğunun çatlaklarından sızarak milyonlarca yıldır yanan bu kayalar pek çok mitelojik efsanelere konu olmuştur. Ağzından ateş püsküren Chimaira canavarı, kanatlı pegasos adlı atına binmiş Bellophontes tarafından burada öldürülmüştür. Bu efsaneye göre bugun kayalardan çıkan alevler Chimaira canavarının ağzından püsküren alevlerdir. Gündür saatlerinde daha belirsiz olan Yanartaş'ı akşam saatlerinde görmenizi, giderken suyunuzu almayı unutmamanızıve muhteşem gün batımına buradan şahit olmanızı öneririz.

Phaselis

Çıralı köyüne 20 km uzakta olan phaselis M.Ö. 693 yılında rodoslular tarafından kurulmuş antik bir liman şehridir. Çam ağaçları ile kaplı kentte korsan saldırılarına karşı yapılmış surlar, sur kemerleri, liman caddesi, liman girişi, hadrian kapısı ve antik tiyatro görülmeye değer yerlerden biridir.

Ulupınar

Ulupınar çınar ağaçlarının gölgesinde buz gibi suların ayakalarınızın altından akıp gidişini seyrederken yemeğinizi yemek için Ulupınar'da pek çok restorant işletmesi sizleri beklemektedir. Her türlü yemek hizmetlerinin sunulduğu özel işletmelerin birinde özellikte taze alabalık yemeden Çıralı'dan ayrılmamanızı öneririz.

Tekne Turları

Çıralı - Olimpos kumsalından Akdeniz'in gizemli koylarında yeni keşifler yapmak isteyenkere tekne turları düzenlenmektedir. Sazak, Porto-Ceneviz, 3 adalar, Adrasan koyları görmeden gidilmemesi gereken başlıca yerlerdir.

Tekne turlarını eğlence ve romantizme dönüştürmek isteyenlerin ise gece 12 den sonra düzenlenen mehtap turlarına katılmak için grubunu grup rezervasyon yaptırması yeterlidir.

Eğlence (Bar -Disco)

Çıralı'ya sahilden 25 dk. yürüme mesafesinde olan Olimposta her zevke uygun eğlence mekanı bulmanız mümkün. Ağaç evleriyle ilginç bir yapılaşmaya sahip olan Olimpos'un salaş ve bar kafeleri, gençler ve kendini genç hisedenler için oldukça tatmin edici.

Eğlence alternatiflerini çoğaltmak isteyenler için ise cıvıl cıvıl gece hayatı ile Kemer yalnızca 40 km uzakta.

Çıralı'da bunların dışında jeep safari, doğada yürüyüş turları, bisiklete binme, deve turu gibi yapabileceğiniz başka alternatifleri de bulunmaktadır.

Fiyatlar

 Oda kahvaltıYarım pansiyon

1 KİŞİLİK ODA200 TL250 TL

2 KİŞİLİK ODA260 TL380 TL

3 KİŞİLİK ODA350 TL530 TL

SÜİT ODA (4 KİŞİLİK AİLE ODASI)420 TL650 TL

Apart aile odası 2 yatak odası + salon + duş & wc. 550 tl kahvaltı dahil
 

OCAK - ŞUBAT - MART - NİSAN - KASIM - ARALIK

 Oda kahvaltıYarım pansiyon

1 KİŞİLİK ODA150 TL200 TL

2 KİŞİLİK ODA220 TL300 TL

3 KİŞİLİK ODA270 TL390 TL

SÜİT ODA (4 KİŞİLİK AİLE ODASI)320 TL550 TL


 

* Resmi bayram ve tatillerde fiyatlar farklılık gösterebilir.

» 0-7 Yaş arası 1 çocuk ücretsizdir.
» Kablosuz Internet bağlantısı ücretsizdir
» Çay ve kahve bütün gün ve ücretsizdir


Güneş Pansiyon Fotoğraflar

Güneş Pansiyon Fotograf 1
Güneş Pansiyon Fotograf 2
Güneş Pansiyon Fotograf 3
Güneş Pansiyon Fotograf 4
Güneş Pansiyon Fotograf 5
Güneş Pansiyon Fotograf 6
Güneş Pansiyon Fotograf 7
Güneş Pansiyon Fotograf 8
Güneş Pansiyon Fotograf 9
Güneş Pansiyon Fotograf 10
Güneş Pansiyon Fotograf 11
Güneş Pansiyon Fotograf 12
Güneş Pansiyon Fotograf 13
Güneş Pansiyon Fotograf 14
Güneş Pansiyon Fotograf 15
Güneş Pansiyon Fotograf 16
Güneş Pansiyon Fotograf 17
Güneş Pansiyon Fotograf 18
Güneş Pansiyon Fotograf 19
Güneş Pansiyon Fotograf 20

Güneş Pansiyon Tesis Özellikleri

ÖZELLİK BELİRTİLMEMİŞ.

Güneş Pansiyon Tesis Koşulları

Güneş Pansiyon için Google Harita'da Konum Bilgisi